Sokołowscy strażacy "Mistrzem" woj. mazowieckiego

Sport PSP » Sokołowscy strażacy "Mistrzem" woj. mazowieckiego

Po 6 latach sokołowscy strażacy zostali znowu mistrzami woj. mazowieckiego w sporcie pożarniczym.

W dniach 20-21 czerwca 2018 roku na obiekcie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu zostały przeprowadzone „XIX Mistrzostwa Woj. Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym”.

W mistrzostwach wzięło udział 9 najlepszych drużyn z 38 Komend Powiatowych/Miejskich PSPz terenu woj. mazowieckiego wyłonionych w ramach przeprowadzonych stref eliminacyjnych, oraz gospodarz zawodów.

10. KM PSP Siedlce

Zawody zostały rozegrane w 4 konkurencjach, w których funkcjonariusze KP PSP w Sokołowie Podlaskim uzyskali drużynowo następujące lokaty:

- pożarniczy tor przeszkód 100 m. - 4 miejsce

- wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro - 1 miejsce

- sztafeta pożarnicza - 3 miejsce

- pożarnicze ćwiczenie bojowe - 3 miejsce

Indywidualnie w dwuboju pożarniczym (pożarniczy tor przeszkód 100m., drabina hakowa)   funkcjonariusz tut. komendy uplasował się na 3 miejscu  podium.

Po dwudniowej zaciętej rywalizacji pomiędzy zawodnikami 10 startujących Komend Powiatowych/Miejskich PSP z terenu woj. mazowieckiego i zliczeniu punktów, w klasyfikacji generalnej kolejność trzech pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

I miejsce – KP PSP Sokołów Podlaski

II miejsce – KM PSP Siedlce

III miejsce – KP PSP Płońsk

Komenda Powiatowa PSP w Sokołowie Podlaskim po raz drugi sięgnęła po zwycięstwo w najważniejszych dla strażaków zawodach, pierwszy raz tytuł mistrza uzyskała w 2012 roku.