Wydarzenia

 • W dniu dzisiejszym w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyła się Wigilia Bożonarodzeniowa.

 • PO Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Łasica z dniem 25 września 2017 roku powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Tomaszowi Wilkowi. Dotychczas st. bryg. Tomasz Wilk pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim.

   

 • W dniu 24 maja 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Romana Malinowskiego.

 • W dniu 15 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe 39 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 • Pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na terenie województwa mazowieckiego została przeprowadzona zbiórka krwi w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”. Na terenie powiatu sokołowskiego odbyła się w dniu 14 marca br.

 • W grudniu 1981 roku, w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej wybuchł strajk podchorążych studentów tej uczelni. Był to jedyny strajk w ówczesnych latach, w służbach mundurowych PRL-u. Kapelanem strajkujących był bł. ks. Jerzy Popiełuszko. W strajku wzięło udział ponad 360 podchorążych, tj. ponad 95%  stanu. W dniu 2 grudnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, w Warszawie  miała miejsce uroczystość związana z XXXV rocznicą strajku podchorążych.

 • W imieniu organizatorów akcji i własnym składamy niniejszym serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy spontanicznie, z potrzeby serca włączyli się do rozpropagowania akcji i zbiórki misiów.

 • 13 maja 2016 r., odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka połączona z oddaniem do użytku Sali edukacyjnej „Ognik”.

 • Historia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ”Sokołów 5” funkcjonującej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej sięga lat 1994-1995, kiedy to strażacy tut. jednostki, w reakcji na powtarzające się przypadki interwencji na akwenach wodnych, w tym rzeki Bug podjęli inicjatywę stworzenia profesjonalnej sekcji ratownictwa wodnego.

 • Pani Patrycja Motel pracownik Korpusu Służby Cywilnej tutejszej komendy a jednocześnie strażak ochotnik OSP Nowa Wieś została uhonorowana zaszczytnym tytułem "Strażaka Roku 2014 woj. mazowieckiego".