Wizyty
Dzisiaj: 164
Wszystkie: 588707

Zakończenie akcji "I Twój miś może zostać ratownikiem"

Wydarzenia » Zakończenie akcji "I Twój miś może zostać ratownikiem"

W dniach 16.12.2016 - 10.02.2017 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "I Twój miś może zostać ratownikiem". Celem kampanii było uwrażliwienie młodych ludzi,  na pomoc innym, na udzielanie wsparcia psychologicznego, a także minimalizowanie stresu i zwiększanie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Zebrane i przekazane przez dzieci misie będą rozdawane innym dzieciom, poszkodowanym podczas wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Otrzymany miś ratownik będzie absorbował uwagę dziecka, pozwoli mu się przytulić i lepiej znieść traumatyczną sytuację .

Odzew z jakim spotkała się ta akcja wśród społeczeństwa sokołowskiego powiatu przeszedł najśmielsze oczekiwania. W wyniku spontanicznie organizowanych zbiórek w szkołach, przedszkolach i innych ośrodkach zebrano ogółem 1398 misiów. Wszystkie były w doskonałym stanie i nadają się do wykorzystania. Misie pojadą teraz do Warszawy, gdzie poddane zostaną dezynfekcji i odpowiednim „dozbrojeniu”, tak aby przekazane przez dzieci misie stały się ratownikami.

W imieniu organizatorów akcji i własnym składamy niniejszym serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy spontanicznie, z potrzeby serca przyczynili się do szerokiego odzewu akcji czego skutkiem był tak wymiernie pozytywny efekt. To zaangażowanie wielu anonimowych ludzi w tym: dyrektorów, kierowników, nauczycieli  i wychowawców dzieci a przede wszystkim rodziców pozwoliło na przeprowadzenie tak skutecznej akcji zbiórki, akcji o szczególnym charakterze wychowawczym  i edukacyjnym. Cieszy szczególnie, że akcja dotyczyła małych dzieci u których kreowanie wrażliwości na potrzebę pomocy poszkodowanym z pewnością przyniesie pozytywny skutek w ich dorosłym życiu.

 

 

Na terenie powiatu sokołowskiego do akcji zbierania maskotek włączyły się następujące placówki oświatowe oraz jednostki OSP:

 

1.Publiczna Szkoła Podstawowa Nr. 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim.

2.Publiczna Szkoła Podstawowa Nr. 2 w Sokołowie Podlaskim.

3.Publiczna Szkoła Podstawowa Nr. 4 im. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim.

4.Zespół Oświatowy w Grochowie.

5.Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim.

6.Zespół Szkół w Skrzeszewie.

7. Zespół Oświatowy im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie.

8.Zespół Oświatowy w Nowej Wsi.

9. Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu.

10.Zespół Szkół w Repkach.

     11.Zespół Szkół w Sterdyni.

     12.Szkoła Podstawowa w Zembrowie.

     13.Przedszkole w Czerwonce.

     14.Miejskie Przedszkole Nr 4 „Leśna Kraina” w Sokołowie Podlaskim.

     15.Miejskie Przedszkole Nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim.

     16.Ochotnicza Straż Pożarna w Repkach