Strażacy z Sokołowa wicemistrzami województwa w Piłce Siatkowej

Sport PSP » Strażacy z Sokołowa wicemistrzami województwa w Piłce Siatkowej

9 lutego 2017r.,  w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach pow. miński odbyły się "XV Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej. W zawodach wzięło udział 8 drużyn - zwycięzców stref eliminacyjnych. Strefę siedlecką reprezentowała  drużyna strażaków KP PSP Sokołów Podlaski. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B, z których do rundy finałowej przechodziły po dwie najlepsze drużyny. Po niezwykle wyrównanym i zaciętym boju wicemistrzostwo województwa mazowieckiego wywalczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim. Sokołowska drużyna okazała się „czarnym koniem” finałów, bowiem wicemistrzostwo osiągnęła po raz pierwszy w historii tych rozgrywek. Nasza drużyna po zaciętej walce uległa w finale reprezentacji Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym.

   

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

       

I miejsce – KM PSP m st. Warszawy

II miejsce – KP PSP Sokołów Podlaski

III miejsce – KP PSP Garwolin

IV miejsce – KP PSP Gostynin

V miejsce – KM PSP Radom

VI miejsce – KP PSP Zwoleń

VII miejsce – KP PSP Ostrołęka

VIII miejsce – KP PSP Mińsk Mazowiecki

 

Najlepiej blokującym zawodnikiem turnieju został reprezentant naszej komendy st.kpt. Marcin Tomczuk.  

 

Skład sokołowskiej drużyny:

 Tomasz Wilk, Robert Golatowski, Marek Gomza, Grzegorz Jasieńczuk, Andrzej Maciejec, Krzysztof Sawicki, Łukasz Tomczuk, Marcin Tomczuk.

 

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego nagrody wręczał Komendant Miejski m.st. Warszawy st.bryg. Zbigniew Szczygieł, który jest przewodniczącym Rady do Spraw Kultury Fizycznej przy Mazowieckim Komendancie Wojewódzkim PSP.