Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Wydarzenia » Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 20 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe 40 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Współorganizatorami konkursu byli Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa PSP oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz w Sokołowie Podl.

           

Głównym celem turnieju jest popularyzacja przepisów o bezpieczeńswie w tym kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa oraz ochrony ludności.  W zmaganiach powiatowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych  którzy wcześniej wywalczyli prawo startu na szczeblu  powiatu podczas eliminacji środowiskowych.

 

W powiatowych eliminacjach  Ogólnopolskiego Konkursu  Wiedzy Pożarniczej wzięło  udział łącznie 47 uczniów z 18 placówek oświatowych, w tym:

 

 I grupa: klasy I- VI  szkół podstawowych 12 uczniów,

 II grupa: klasy VII szkół podst. oraz gimnazjum II i III 27 uczniów,                    

 III grupa: uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych 8 uczniów.

 

 

Jury po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniło po 5 najlepszych zwycięzców eliminacji powiatowych w Sokołowie Podlaskim w następujących grupach wiekowych:

 

 

I. GRUPA - uczniowie klas I- VI  szkół podstawowych

 

1. Adam Dmowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wyrozębach – Podawcach. 

 

2. Aleksander Cieciora – Zespół Szkół w Repkach.

 

3. Maria Golatowska - Publiczna Szkoła Podstawowa SP nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

 

4. Dawid Skibniewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Skibniewie .

 

5. Kacper Steć – Zespół Szkół w Sterdyni.

 

 

II. GRUPA - uczniowie szkół podstawowych klasy VII oraz gimnazjum klasy   II i III

 

1. Olga Kotowska – Gimnazjum Salezjańskie w Sokołowie Podlaskim.

 

2. Wiktoria Kożuchowska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kożuchowie.

 

3. Patryk Rytel – Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim.

 

4. Sebastian Tymiński– Publiczne Gimnazjum w Skibniewie.

 

5. Dominika Szymańska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niecieczy.

 

 

 

III. GRUPA - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

 

1. Jgnacy Sidorzak - I LO im. M. Curie – Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim.

 

2. Martyna Kożuchowska - I LO  im. M. Curie – Skłodowskiej w Sokołowie Podl.

 

3. Arleta Kulikowska - I LO im. M. Curie – Skłodowskiej w Sokołowie Podlaskim.

 

4. Jakub Protasiuk - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podl.

 

5. Jakub Strzała – Zespół Szkół Nr. 1 w Sokołowie Podlaskim.

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podl. dla 15 najlepszych uczestników eliminacji powiatowych ufundowało nagrody rzeczowe. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 21 kwietnia w powiecie pruszkowskim awansowali zwycięzcy z poszczególnych grup tj. Adam Dmowski, Olga Kotowska, Ignacy Sidorzak.