Ćwiczenia

  • 23 maja 2016r. w godzinach przedpołudniowych odbyły się ćwiczenia na największym kompleksie leśnym w okolicy Emilianowa – Leśnictwo Przeździatka  w których wzięło udział łącznie 20 zastępów OSP w tym 18 jednostek z KSRG i 2 inne położone w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu.

  • Aby bardziej uświadomić zagrożenia panujące na drodze, policjanci wspólnie z Państwową Strażą Pożarną oraz Pogotowiem Ratunkowym przeprowadzili specjalny pokaz – symulację wypadku drogowego przy jednej z sokołowskich szkół średnich.

  • 29 października na granicy powiatów ostrowskiego oraz wyszkowskiego (w okolicach miejscowości Poręba) na terenie kompleksu leśnego „Puszcza Biała” miały miejsce ćwiczenia jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pod kryptonimem „Puszcza 2015”. W ćwiczeniach brał udział ratowniczy pluton powiatowy "Pożar-Las" z terenu powiatu sokołowskiego.

  • W dniu 12.05.2015 odbyły się na kompleksie leśnym Maliszewa gmina Kosów Lacki połączone ćwiczenia PSP i OSP KSRG. Celem ćwiczeń było doskonalenie działań podczas dużych pożarów lasów oraz sprawdzenie możliwości czerpania wody przez związki taktyczne ze zbiorników podziemnych.

  • W dniu 17 kwietnia 2015 roku przeprowadzono ćwiczenia łączone jednostek PSP i OSP KSRG na zakładzie  Staoil sp. z o.o. w Kosowie Lackim. Spółka zajmuje się magazynowaniem nasion i produkcją oleju rzepakowego.