Aktualności

 

  • Zestawienie wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych w rozbiciu na jednostkę podziału administracyjnego oraz jednostek OSP.

  • W związku z prowadzonymi działaniami w ramach kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim informuje, że strażacy mogą udzielić pomocy przy montażu czujników dymu i tlenku węgla.

  • W dniu 5 lutego 2019 roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim przeprowadzili pokaz ratownictwa na obszarach wodnych (zalodzonych) w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019”.

  • Okres od września do końca grudnia 2018 roku charakteryzował się wzmożoną ilością wyjazdów jednostek straży pożarnej do działań na terenie powiatu sokołowskiego

  • Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w okresie zimowym oraz podczas ferii zimowych w 2019 roku mazowieccy strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne lodowiska 2019” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.

  • W dniu 11 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Tomasza Wilka ze strażakami reprezentującymi tut. komendę w zawodach sportowo pożarniczych. Była to okazja do posumowania startów reprezentacji w 2018 roku na zawodach różnego szczebla, oraz omówienia planów na rok 2019.

  • W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym "cichym zabójcą", gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

  • Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.