Aktualności

 

  • 28 września 2017 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono V Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym w ramach mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o puchar mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP.

  • W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

  • Zestawienie wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych w 2017 roku.

  • W 2017 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przeznaczy dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ponad 124 mln zł. Oznacza to wzrost kwoty dotacji z budżetu państwa o ponad 15 mln zł tylko w ciągu jednego roku - powiedział w piątek w Sejmie wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

  • Domowe czujki dymu to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem. Urządzenia te wprawdzie nie zapobiegają powstaniu pożaru, ale skutecznie mogą zaalarmować lokatorów mieszkania, w którym powstał pożar. Umożliwia to w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w zarodku co znacznie ogranicza straty.

  • Dwie zmiany strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna pracowały w dniu 23.01.2014r., od godziny 2:57 na drodze krajowej nr 63 w okolicach miejscowości Bielany usuwając skutki groźnego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

  • Sokołowscy strażacy PSP w ramach doskonalenia zawodowego ćwiczyli ewakuację osoby poszkodowanej, która wpadła do studni. Co roku na terenie kraju dochodzi do kilkunastu takich wypadków w których giną lub zostają ciężko poszkodowani mieszkańcy głównie miejscowości wiejskich.